10 juli 2025
Even voorstellen: Corniek
Mijn naam is Corniek le Poole, ik ben afkomstig uit de Betuwe en sinds kort werkzaam als wetenschappelijk projectmedewerker bij de Guido de Brèsstichting. Daar ben ik verantwoordelijk voor het project Landbouw en Voedselvoorziening. Met dit project willen we SGP-politici, bestuurders en beleidsmakers voorzien van een gedegen visiedocument dat christelijk-politieke uitgangspunten verbindt met actuele vraagstukken rondom landbouw, voedselvoorziening en duurzaamheid.
Hoewel Slavoj Žižek op het eerste gezicht ver afstaat van de denkers waar de SGP zich doorgaans door laat inspireren, sluiten de thematiek en de vragen in zijn werk verrassend goed aan.
Voor deze rol kan ik gebruikmaken van een vrij unieke combinatie van studies. Ik studeerde International Land and Water Management aan Wageningen Universiteit, en rondde afgelopen jaar een researchmaster Philosophy of Religion af aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. In Wageningen verdiepte ik me in de technologische, ecologische en sociaaleconomische dimensies van landbouwsystemen wereldwijd, kennis die uitstekend van pas komt bij mijn huidige project. In Nijmegen richtte ik mij in mijn scriptie op de lezing van de brieven van Paulus in de hedendaagse continentale wijsbegeerte, met een focus op Slavoj Žižek. Hoewel deze auteur op het eerste gezicht ver afstaat van de denkers waar de SGP zich doorgaans door laat inspireren, sluiten de thematiek en de vragen in zijn werk verrassend goed aan. In beide gevallen draait het om de betekenis en relevantie van het christelijk geloof en denkwerk voor het politieke domein.
Ik zie het als een voorrecht om voor de SGP mee te denken over hoe christelijk-politieke principes richting kunnen geven aan actuele beleidsvraagstukken.
Mijn huidige werk bij het Wetenschappelijk Instituut sluit niet alleen perfect aan bij mijn studieachtergrond, maar ook bij mijn wens om maatschappelijk relevant werk te doen en om abstracte begrippen als rechtvaardigheid en rentmeesterschap concreter te maken. Ik zie het als een voorrecht om voor de SGP mee te denken over hoe christelijk-politieke principes richting kunnen geven aan actuele beleidsvraagstukken. Daarom hoop ik bij te dragen aan inhoudelijk sterk en praktisch toepasbaar denkwerk voor het politieke werk van de SGP.